PrknaNeprkna s rozlučka krále Pivsona!

Je tu poslední týden studentských dnů, které přinesou co centra Plzně studentský multižánrový fest PrknaNeprka, únikovou hru a nebo rozlučku s Králem Majáles 2017. A pak se už společně přesuneme na Lochotín k hlavnímu dni studentských slavností jara spolu se spoustou kapel a interpretů... A že letos to bude velké a slunečné!

Nenechte si ujít poslední akce studentských dnů! 

► Prkna Neprkna - středa 9.května - Proluka od 15:00 - https://www.facebook.com/events/1820641488240891/

Šestý ročník studentského multižánrového festivalu proběhne v Křižíkových sadech v prostorách Proluky. Divadlo, hudba, tanec, slam poetry, velmi netradiční módní přehlídka, tančírna pod širým nebem, výstava obrazů, novocirkusová vystoupení. To a mnohé další jsou Prkna Neprkna. Pro ty návštěvníky, kteří nechtějí být pouhými diváky, bude připraveno několik workshopů. Také se zde opět představí královské družiny a jednotliví kandidáti na Krále Majálesu a poměří své síly před publikem.


► Únik z pevnosti Boryard - čtvrtek 10.května - ZČU od 20:00 - https://www.facebook.com/events/186878478767994/

Pevnost Boryard čeká! Zdoláš ji se svým týmem i ty? Druhý ročník únikové hry se uskuteční v prostorách Fakulty strojní ZČU v pozdních večerních hodinách a provede soutěžící nejrůznějšími zákoutími této budovy. Na deset až šestičlenných týmů bude čekat deset úkolů, šifer a hádanek, ale také spousta legrace, dobrodružství a spolupráce během jejich řešení. Hra je určená nejen pro studenty Západočeské univerzity, ale i pro zvídavé a zvědavé středoškoláky, kteří tak mají jedinečnou možnost dostat se do prostor univerzity, které při běžných dnech otevřených dveří neuvidí.

► Loučení s králem Pivsonem - pátek 11.května - VŠ kluby od 20:00

V předvečer volby nového Krále Majálesu 2018 se ve vysokoškolských klubech rozloučí se svými poddanými král Pivson a zároveň umožní novým kandidátům se naposledy neformálně setkat před samotnou volbou. Pojďme společně zapít ukončení vlády Krále Majálesu 2017 a patřičně se s ním rozloučit!

► Majálesový průvod - sobota 12. května - start náměstí Republiky 10:30

Z náměstí Republiky vyrazí v 10:30 Majálesový průvod, v němž se shromáždí všichni podporovatelé králů a královské družiny a společně projdou centrem města až do lochotínského Amfiteátru. Během průvodu se kromě kandidátů na Krále Majálesů představí jednotlivé studentské organizace působící v Plzni.

► ► ► Majáles open air a Volba Krále Majálesu 2018 - sobota 12.května - Lochotín od 11:30 - https://www.facebook.com/events/1631993553495828/

Sobotní open air festival nejsou jen přední čeští a slovenští interpreti, ale i doprovodný program v podobě volby Krále Majálesu. Jednotliví kandidáti se naposledy představí publiku a pokusí se získat na svoji stranu co nejvíce příznivců. Pak proběhne samotná volba a vítěz celého klání bude v podvečer korunován novým vládcem plzeňských studentů.

Na pódiích MAJÁLES stage, PARK stage a SOJKA stage vystoupí 

DIVOKEJ BILL
TOMÁŠ KLUS
RYBIČKY 48
NO NAME
MARPO & TROUBLEGANG
BEN CRISTOVAO
MIG 21
PIPES & PINTS
MIRAI
LENNY
MAREK ZTRACENÝ
PAULIE GARAND
POKÁČ
PEKAŘ
JAKUB DĚKAN
BROKEN.45

Pivní
partner
Hlavní partneři