Kapeláž proplula pod modrou oblohou!

Studentské dny jsou v plném proudu a desátý ročník soutěžní hudební přehlídky akademických nadějí Kapeláž pomalu mizí za obzorem... Jaké to bylo? Skvělé! Po několika letech konečně pod modrou oblohou a v novém prostředí nádvoří Plzeňského Prazdroje můžeme konstatovat, že šlo o důstojnou oslavu kulatin tohoto studentského festivalu.

Jakže vypadal desátý ročník Kapeláže? Nezbývá než konstatovat, že to bylo skvělé!

Odstartovali jsme na nádvoří Plzeňského Prazdroje přesně v 16h a to vítěznou kapelou z loňského roku Broken.45. Následovala domažlická parta ZASTODESET, která je velmi oblíbená především u dámské části publika. Po druhém vystoupení k nám zavítal sám rektor Západočeské univerzity Miroslav Holeček, který studentům popřál hodně štěstí k blížícím se zkouškám a svoji řeč zakončil přípitkem. V pořadí třetí kapela Breathing the Bottom nám předvedla pořádný metalcore. Naší „nejmladší“ kapelou byli The Hows. Přestože společně začali hrát teprve nedávno, již nyní mo hou ř&i acute;ct, že jsou účastníci finále Múza 2018. Při přestavbě pódia využili možnost letošní kandidáti na krále Majáles ke svému prvnímu rychlému představení. Poslední studentskou kapelou, která se nám ukázala, byla tříčlenná skupina To Veg. Zároveň s koncem vystoupení této kapely bylo ukončeno i návštěvnické hlasování o nejlepšího interpreta, kterým se stali Breathing the Bottom. Hudební odpoledne zakončil showbusinessem protřelý absolvent Západočeské univerzity, známý písničkář VOXEL.

Spolu s hudebním programem běžely v zadní části nádvoří soutěže o pivo zdarma. Také díky tomu, že nám přálo počasí, byl letošní ročník opravdu vydařený.

Za organizátory ze SUS ZČU Radka Šindelková

Pivní
partner
Hlavní partneři