Správné rozhodnutí, těšíme se na Tebe!

Od začátku dubna se můžeš zapojit do majálesových aktivit jako pivní štafeta, majálesový průvod a nebo dokonce kandidovat na Krále Majáles. Ten bude zvolen o Královském Pátku a vše završí největší západočeský open air festival.

Majálesový diář

Stručný přehled letošního majálesu:

od 1. do 21. dubna - Studentské dny
tradiční zahřívací program převážně na akademické půdě a ve VŠ klubech
těšte se na festival studentských kapek KAPELÁŽ, pivní štafetu, kandidátské večírky, loučení s králem, turnaje..

21. dubna - Královský pátek
volba Krále Majáles, veřejné klání kandidátů a jejich družin v dolní části amfiteátru, přijďte podpořit svého favorita na krále, volbu doprovodí samozřejmě zajímavé koncerty:)
vstup je zdarma!

22. dubna - Majáles Open Air
vyvrcholení Plzeňského Majálesu, závěrečný open air festival, který se v posledních letech stal největší hudební open air událostí v Západních Čechách

Jak je to s předprodejem?

Kup včas a ušetři. Vstupenky v první zelvněné limitované emisi se prodávají za 290 u našich agentů. Pak už budou jen drazší tak rychle na http://tinyurl.com/plzenskymajales

Pokud se zaregistrujete do klubu Plzeňského Majálesu, získate na open air festivalu pivo zdarma!

Majálesové agenty hledej na mapě a nebo za barem VŠ klubů:

VŠ klub PIVOŇKA
Riegrova ulice
VŠ klub UCHO Bolevecká 32, koleje
VŠ klub BASTILA
koleje Bory
Kancelář ZČU Riegrova ulice, nad Pivoňkou

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

Kandiduj na Krále Majáles

Sestav si svoji družinu a utkej se o vládu nad stavem studentským. Vítěznému kandidátovi předá žezlo aktuální král majáles o Královském pátku.

VOLBA KRÁLE MAJÁLES

Majálesová minulost

Dle informací pořadatelů se v Plzni Majáles slavil v letech 1966 – 1969 a na násilně přerušenou tradici navázali plzeňští vysokoškoláci po Sametové revoluci na jaře roku 1990.
Každoročně, okolo přelomu měsíců dubna a května, ovládnou centrum města tisíce studentů plzeňských vysokých škol. Každoročně volí z odvážných kandidátů svého krále, který bude vládnout rok. Každoročně si i další občané mohou dopřát spousty zábavy v centru města při majálesových soutěžích, svatbách na 24 hodin, průvodu atd. Každoročně vystupuje na Majálesu více než 40 hudebních skupin. Každoročně se Majáles koná za každého počasí a i na ty nejzajímavější a největší akce se vstupné nevybírá vůbec, nebo jen takové, které jistě lze označit za symbolické, či zanedbatelné.
Slovo Majáles je nejspíše latinského původu (maiales) a v zemích českých se objevuje v roce 1890 v Česko-německém slovníku F.Š.Kotta,majáles se zde vysvětluje jako "Slavení máje, radovánky v máji"
První oslavy Majáles proběhly po 2.světové válce v roce 1948, poté v roce 1956 a poté v letech 1964-1966. V roce 1965 byl zvolen pražským králem majáles A. Ginsberg, který byl vzápětí deportován zpět do Ameriky.
V roce 1966 byl pražským králem M.Labuda a průvodu se zúčastnilo 10 000 masek. - králem plzeňského majálesu v roce 1966 byl Miroslav Horníček. V roce 1966 došlo k exemplárnímu potrestání 64 plzeňských studentů pro nevhodná hesla v průvodu. V té době se volila Miss Majáles (co se dnes z důvodu přemíry těchto soutěží v Plzni nedělá), únášeli se trpaslíci ze zahrádek, po heslem "Plzeň bez kýčů a i hudba se lišila, citujme "Mládež skončila na pódiu přírodního divadla zcela neobvykle - zpěvem národních písní, takže i tvrdošíjná bigbeatová skupina musela nakonec sbalit svá fidlátka.", jak uvedl deník Pravda.

Plzeňský Majáles (official) na Facebooku