Studentské dny

Od začátku dubna pro vás studenti připravují předmajálesové dny, aby vám to pěkně utíkalo a dočkali jste se hlavních oslav správně naladěni. Nenechte si ujít Majálesový průvod, pivní štafetu, PrknaNeprka, turnaje a další fajn mejdany:).

 

10.4. TURNAJ VE STOLNÍM FOTBÁLKU

19:00 UCHO (Bolevecká 32)

Zahrajte si fotbálek o Majálesový pohár, lupeny na Plzeňský Majáles, konzumačky do VŠ klubů v Plzni. Turnaj bude mít dvě části - SKUPINOVOU (každý s každým ve skupině, které určí pořadatel, vítězství = 2 body, prohra = 0 bodů) a PLAY OFF (na dva vítězné, nejlépe umístěný postupující ze skupiny A proti nejhůře umístěnému postupujícímu ze skupiny B a nejlépe umístěný postupující ze skupiny C proti nejhůře umístěnému postupujícímu ze skupiny D apod., kromě finále se bude hrát o třetí místo). Hraje se na šestý vítězný gól, tedy nemůže dojít k remíze.

18.4. LOUČENÍ S KRÁLEM MAJÁLES 2016

18:00 VŠ KLUBY, facebook událost

Král Majáles 2017 navštíví své poddané během posledních dnů své vlády a s každým se rozloučí posledním královským přípitkem.
Bude to poslední den našeho pana krále v jeho královské roli? Těší se vládce, až shodí plášť a korunu odhodí v dál? A bude se král loučit jako král? Spadne mu cihla ze srdce rovnou na nohu? Všichni se těšíme a necháme se překvapit. Rozhodně tento večer řekneme: „pápá“…

18.4. TRADIČNÍ PIVNÍ ŠTAFETA

18:00 VŠ kluby, facebook událost

Zásadní akce každého roku pro všechny milovníky piva a pohybu. Štafetové turné po VŠ klubech pro skupiny i jednotlivce, start a registrace v Pivoňce.

Chytáme pro vás pravou majálesovou klasiku. Kdo studoval v Plzni a ani jednou neabsolvoval legendární a mýty opředenou Pivní štafetu, ten jakoby ani neabsolvoval. Nebo mu absolvování nebude dopřáno! Ale zpět ke štafetě. Jedná se o klasický závod s výběhem, během a doběhem, během něhož se v běhu času běžci dopouští povinného konzumování piva v obíhaných klubech. Běžet ale i chodit mezi kluby je dovoleno. Smyslem celé akce je pro jednotlivce v nejkratší možné době navštívit vysokoškolské kluby Pivoňka, Ucho, Bastila a Studna s tím, že začátek i konec štafety je v Pivoňce. Během každé návštěvy klubu  závodník povinně, nadšeně a s radostí vypije, vysosá, vykrosí či jinak zkonzumuje půllitrového piváka. Používat tramvaje, autobusy a trolejbusy je dovoleno. Ačkoliv je to dovoleno, nedoporučuje se využívat vlak. Ostatní kolové i tryskové dopravní prostředky, zejména automobily, kamíóny, kola, koloběžky, kolečkové brusle a skateboardy jsou zapovězeny a jejich použití při Pivní štafetě je trestáno. Kdo se necítí býti individualistou, aby se účastnil v kategorii Vlk samotář, může vyrazit na tour mezi kluby s partičkou a v každém, mimo již zmíněnou konzumaci, splnit roztodivné zábavné tématické úkoly. Čas v tomto případě není rozhodující veličinou, i když je třeba se do cíle dostat před předem stanovenou hodinou. Partičky se Pivní štafety účastní v kategorii Žízniví psi. No a zapřísáhlí abstinenti? Ti zůstávají doma, brečí do polštáře a tiše, někteří i pěkně nahlas, závidí.

19.4. VOLBA KRÁLE MAJÁLES, MAJÁLESOVÝ PRŮVOD 2017, PRKNA NEPRKNA

Volba Krále Majáles a Majálesový průvod se pro nepříznivou předpověď přesouvají na sobotu 22.4.

15:00 Průvod z náměstí Republiky -Proluka Křižíkovy Sady, facebook událost

Tradiční studentský průvod městem / představení kandidátů na krále / soutěž o nejpočetnější zastoupení fakulty.

Vezmi kámoše, spolužáky, sourozence a vyraž do tradičního Majálesového průvodu, který letos startuje v Proluce v 15:00 hod. a projde centrem města zpět do sadů, kde zahájí multižánrové odpoledne PrknaNeprkna. Můžeš přijít jen tak a nebo pomoci majálesovému veselí kostýmem, maskou a dalšími fórky. Po cestě průvodu tě čeká navíc několik překvápek:).

16:00 - 22:00 PrknaNeprkna, Proluka Křižíkovy Sady, facebook událost

Pátý ročník studentského multižánrového festivalu. Divadlo, hudba, tanec, výstavy, jarmark, tančírna pod širým nebem.
Ono se lehce řekne „Prkna, která znamenají svět“. Ale když jste student a umíte nějaké umění, jakože vaším koníčkem je třeba tanec, zpěv, divadlo nebo výtvarno, hledejte pak ty správná prkna. To se vám pak hodí i pódium, které není z prken. A právě proto se přehlídka studentského umění, které se z velké části zrodilo a rodí na Západočeské univerzitě, jmenuje Prkna Neprkna. A že už čtvrtým rokem přináší velmi zajímavé divadelní vystoupení, chytlavou a zvučnou muziku i zpěv a také poutavé výtvarné počiny, o tom se můžete přesvědčit ve středu v Proluce v Křižíkových Sadech. Letos připravujeme podruhé pouliční tančírnu, kde si příchozí budou moci zatančit s lektorem, nebo se třeba jen podívat, jaké je to hezké, když to někdo umí. A že by tam byl třeba někdo, kdo to neumí? I to se může stát. Přijďte se podívat a hlavně pobavit. Bude to stát za to.

16:00 - 22:00 Volba Krále Majáles, náměstí Republiky, facebook událost

Studentské dny se pomalu blíží k závěrečnému majálesovému open air festivalu a je na čase zvolit dalšího studentského vládce, jehož titul je natolik vzácný, že platí pouze jeden rok, K veřejné volbě z kandidátů na Krále Majáles podpořených jejich družinami zahrají oblíbené kapely.

20.4. ÚTĚK Z PEVNOSTI BORYARD

20:00 ZČU Bory, facebook událost

Dobrodružství na čtvrteční večer plné tajemství a překvapení. Více info brzy.

22.4. MAJÁLES OPEN AIR FESTIVAL

12:00 amfiteátr Lochotín, facebook událost

Potvrzení účinkující: Kryštof Jelen, Horkýže Slíže, Wohnout, Skyline, Majk Spirit + H16, UDG, Janek Ledecký, Sebastian, Sto Zvířat a mnoho dalších. V rámci sobotního programu proběhne i Volba Krále Majáles s Majálesovým průvoden.


program2012-pruvod.png, 68kB