Zítra hurá za námi na Lochotín!

Už po tři dny okupujeme (myšleno samozřejmě v dobrém ve směru k blížícím se k Slavnostem Svobody:)) amfiteátr Lochotín a přilehlý park, abychom pro vás připravili už osmadvacátý ročník tradičních slavností jara spojený s volbou nového studentského vládce, kterou jsme kvůli počasí přesunuli také na sobotu. Kromě hudebního programu na třech scénách se spoustou předních domácích a dvou slovenských kapel, svateb na 24 hodin a majálesových soutěží se tak můžete těšit na volbu i korunovaci Krále Majáles 2017. A co praktického potřebujete vědět? Naleznete níže v článku:).

V 11:00 vyráží průvod z náměstí a za pomoci majálesových tramvají dorazí kolem 12:00 do amfíku. Pokud si chcete užít Plzeňský Majáles naplno, rozhodně v něm nesmíte chybět:). Jinak brány amfiteátru Lochotín se pro veřejnost otevřou v 11:30 a program startuje hned ve 12:00 a letí jak závod do sobotní půlnoci. Harmonogram kapel zde a předpovědi na odpoledne hlásí "fajn" počásko!

Většina koncertů na dvou hlavních pódiích je naplánována tak, abyste stihli všechny interprety - tedy v klidu přejdete z Rybiček na Wohnout, z Wohnoutů na Jeleny, a z nich pak na Majka Spirita a následně Kryštof, takže vám nic důležitého neuteče. Zveřejněné harmonogramy jsou orientační, může dojít k minutovým změnám, ale snažíme se vás o nic neochudit. Jediná Sojka stage nahoře v amfíku hraje vždy paralelně s pódiem v parku, ale její kapacita je malá, své fans si tam interpreti určitě najdou, zvláště v netradičním akustickém pojetí.

Na vstupu bude označený koridor pro elektronické vstupenky goout i ticketstream, potom koridor pro klasické "majálesově růžové" lístky. Za vstupenku dostanete ID pásku, se kterou můžete libovolně dovnitř a ven. Děti do 120 cm mají vstup zdarma (děti nepřeměřujeme, můžete v klidu přivést děti bez lístku kolem 130 cca od oka), kdo nestihl vstupenku v předprodeji může si ji koupit na místě (s největší pravděpodobností za stávajících 490).

S sebou prosíme nevoďte zvířata, nenoste nebezpečné věci (sklo, zbraně), jídlo a pití si můžete vzít v rozumném množství (nealko pití v plastu do 0,75l, veganskou a speciální stravu, jídlo ala svačinka:)). Lepší než deštníky jsou pláštěnky, ale podle předpovědí má být odpoledne polojasno bez deště.


ZTP mají 100 kč zvýhodněné vstupné, to může využít i jeden doprovod, bohužel speciálními místy pro handicapované amfiteátr nedisponuje, ZTP/P jsou zdarma a 100 kč platí jeden doprovod. Jste-li akreditovaný novinář či host evidovaný na guest listu, pásku si vyzvednete oproti občanskému průkazu ve stánku na mapě označeném Akreditace v dolní části areálu.

Mimoplzeňští mohou parkovat ve vyblokované ulici na Chmelnicích nebo na parkovišti u bývalé prodejny Jysk na Lochotínské, v dolní části pod amfiteátrem (vjezd z ulice Pod Vinicemi) je připravené placené parkoviště, od kterého to máte nejblíže.

Součástí mapy a harmonogramu, kterou dostanete u vstupu, je seznam letošních majálesových soutěží s pravěkou tématikou. Na jednotlivých místech dostanete do formuláře potvrzení o absolvování aktivity, odměnu a titul Majálesový PraBorec si získáte v pravěké jeskyni. Samozřejmě nebudou chybět ani tradiční svatby na 24 hodin a ty nejmenší zabaví dětský koutek a výtvarné dílny.

S mapou obržíte také žeton, který se rovná vašemu hlasu pro jednoho ze tří kandidátů na Krále Majáles 2017. Ti se vám během programu představí na obou pódiích a podle odevzdaných hlasů do volebních nádob v dolní části parku budeme večer korunovat vítězného kandidáta, který vystřídá na trůnu loňského vítěze Věčného studenta. Více o kandidátech tadyDalší žetony na volbu máme připravené pro majálesové aktivce, za absolvování cyklu soutěží, za účast v majálesovém průvodu a nebo svatbu.


Členové majálesového klubu si mohou vyzvednout poukaz na pivo na mapě označeném Majálesový klub. Na čepu máme Gambrinus, Excelent, Prazdroj, Master a Kofolu:). Samozřejmě myslíme i na nabídku teplých nápojů a něco na zahřátí:).

No a to je snad vše, jsme vám případně k dispozici na facebookovém profilu. Snad nás počasí podrží a všichni si užijeme trošku chladnější, ale se skvělou atmosférou, vyvrcholení studentských slavností jara v Plzni.

ps: Pro ty nejchytřejší spekulatny nad termínem, kterých se letos vyrojilo poměrně dost:). V našem vysněném květnovém termínu se konají v Plzni Slavnosti Svobody (největší tradiční městská akce) a následuje hned zápočtový týden, tak jsou pro nás květnové termíny zapovězené. Snažíme se vyhnout i termínu Pálení čarodejnic a májkám, takže proto oscilujeme v tomto posledním dubnovém týdnu, samozřejmě nás aprílové počasí vůbec netěší. Ale zažili jsme i dubnové ročníky, kdy bylo krásně až vedro k padnutí (2010, 2012, 2015). Nakonec to ale na zítra nevypadá tak špatně, tak se těšíme!


Majáles 2017 na Facebooku

Staň se fanouškem