Program studentských dnů na tento týden

Ahoj zpátky po Velikonocích! Než se dostanete zpátky do přednáškového a studijního rytmu, dovolujeme si připomenout, že naopak od něj se můžete nechat rozptýlit programem studentských dnů na akademické půdě a ve VŠ klubech. Už dnes proběhne oblíbená pivní štafeta o vstupenky na Majáles Open Air a především o dobrý pocit ze zdolání jedné z nejtradičnějších majálesových disciplín. A když už budete putovat po VŠ klubech, určitě narazíte na loučícího se Krále Majáles 2017, tak se nelekněte, stále ještě aktuální studentský vládce Věčný Student je lehce výstřední svojí vizáží:). Středeční volba se přesouvá na sobotu, a tak vás do víru dění vtáhneme ještě ve čtvrtek přímo na ZČU.

18.4. LOUČENÍ S KRÁLEM MAJÁLES 2016

18:00 VŠ KLUBY, facebook událost

Král Majáles 2017 navštíví své poddané během posledních dnů své vlády a s každým se rozloučí posledním královským přípitkem.
Bude to poslední den našeho pana krále v jeho královské roli? Těší se vládce, až shodí plášť a korunu odhodí v dál? A bude se král loučit jako král? Spadne mu cihla ze srdce rovnou na nohu? Všichni se těšíme a necháme se překvapit. Rozhodně tento večer řekneme: „pápá“…

18.4. TRADIČNÍ PIVNÍ ŠTAFETA

18:00 VŠ kluby, facebook událost

Zásadní akce každého roku pro všechny milovníky piva a pohybu. Štafetové turné po VŠ klubech pro skupiny i jednotlivce, start a registrace v Pivoňce.

Chytáme pro vás pravou majálesovou klasiku. Kdo studoval v Plzni a ani jednou neabsolvoval legendární a mýty opředenou Pivní štafetu, ten jakoby ani neabsolvoval. Nebo mu absolvování nebude dopřáno! Ale zpět ke štafetě. Jedná se o klasický závod s výběhem, během a doběhem, během něhož se v běhu času běžci dopouští povinného konzumování piva v obíhaných klubech. Běžet ale i chodit mezi kluby je dovoleno. Smyslem celé akce je pro jednotlivce v nejkratší možné době navštívit vysokoškolské kluby Pivoňka, Ucho, Bastila a Studna s tím, že začátek i konec štafety je v Pivoňce. Během každé návštěvy klubu  závodník povinně, nadšeně a s radostí vypije, vysosá, vykrosí či jinak zkonzumuje půllitrového piváka. Používat tramvaje, autobusy a trolejbusy je dovoleno. Ačkoliv je to dovoleno, nedoporučuje se využívat vlak. Ostatní kolové i tryskové dopravní prostředky, zejména automobily, kamíóny, kola, koloběžky, kolečkové brusle a skateboardy jsou zapovězeny a jejich použití při Pivní štafetě je trestáno. Kdo se necítí býti individualistou, aby se účastnil v kategorii Vlk samotář, může vyrazit na tour mezi kluby s partičkou a v každém, mimo již zmíněnou konzumaci, splnit roztodivné zábavné tématické úkoly. Čas v tomto případě není rozhodující veličinou, i když je třeba se do cíle dostat před předem stanovenou hodinou. Partičky se Pivní štafety účastní v kategorii Žízniví psi. No a zapřísáhlí abstinenti? Ti zůstávají doma, brečí do polštáře a tiše, někteří i pěkně nahlas, závidí.

20.4. ÚTĚK Z PEVNOSTI BORYARD

20:00 ZČU Bory, facebook událost

Dobrodružství na čtvrteční večer plné tajemství a překvapení. Více info v události.


Majáles 2017 na Facebooku

Staň se fanouškem