Program studentských dnů

Stromy nám rozkvétají, jaro se blíží, hlavní majálesové dny zatím v poklidu spí ještě doznívajícím zimním spánkem, ale s návratem studentů do poslucháren, laboratoří a kolejí vám přinášíme program studentských dnů!

Studentské dny Majáles 2018 začínají již na konci dubna a vyvrcholí 12. května velkolepým festivalem v Lochotínském amfiteátru. Již tradičně je doprovodný majálesový program pro všechny návštěvníky zdarma a každý, kdo bude chtít, tak se může během nejrůznějších akcí patřičně naladit na závěrečný sobotní open-air festival.

Zde vám nabízíme přehled těch nejzajímavějších, pro další a podrobnější informace doporučujeme sledovat facebookové stránky Stavovské unie studentů.

Pivní štafeta - pondělí 23. dubna (registrace od 18 hodin) - Majálesová pivní štafeta
Celé majálesové dění nastartuje jedna z nejtradičnějších majálesových soutěží, a sice Pivní štafeta. Opět se bude závodit ve dvou kategoriích: “Vlk samotář” pro jednotlivé běžce a “Žízniví psi” určené pro týmy. Všichni účastníci proběhnou plzeňskými vysokoškolskými kluby (Pivoňka, Ucho, Bastila a Studna) a v každém z nich vypijí velké pivo, Žízniví psi budou navíc plnit různé tematické úkoly. Pro ty nejlepší bude čekat odměna v podobě lupenů na Majáles nebo poukázek na bar.
Registrace závodníků v obou kategoriích proběhne mezi 18 a 19 hodinou v Pivoňce, Riegrova 17
PS: soutěž je jen pro plnoleté běžce ;)

Velká předvolební party - středa 25.dubna (od 19 hodin)
V Uchu (Lochotínské koleje) se představí letošní kandidáti na Krále Majálesu, aby si získali své příznivce. Kromě dobrého pití se můžete těšit na královské proslovy, zajímavé soutěže a další zábavy v režii jednotlivých kandidátů a jejich královských družin. A možná se mezi svými poddanými zjeví i současný Král Majálesu Pivson.

Turnaj ve stolním fotbálku - čtvrtek 26.dubna (od 19 hodin) - Majálesový fotbálkový turnaj
Další z tradičních majálesových akcí se uskuteční opět v Uchu a i tento rok očekáváme veliký zájem, proto doporučujeme se na turnaj včas přihlásit, protože kapacita je omezená. Účast je zcela zdarma a přihlásit se je možné pouze ve dvojici. Pro letošní rok chystáme novinku v podobě rozdělení fotbálkového klání do dvou kategorií podle schopností hráčů. A na jaké výhry se můžete těšit? Hlavní cenou budou lístky na Majáles a krásné trofeje v obou kategoriích.

Kapeláž X. - středa 2.května (od 16 hodin) - Kapeláž X. 
Na nádvoří Plzeňského Prazdroje se již podesáté shromáždí všichni fanoušci studentských kapel, aby podpořili své oblíbence během nesoutěžní přehlídky a vytvořili tu správnou festivalovou atmosféru. Přijďte si i vy užít skvělé odpoledne a večer plný hudby a soutěží o tekuté ceny.
Kapely, které mají zájem o účast na Kapeláži 2018, se můžou přihlašovat do 7. dubna na emailu 
suszcu@centrum.cz. Jedinou podmínkou zůstává, že alespoň jeden člen skupiny musí mít v době akce status studenta.

Prkna Neprkna - středa 9.května (od 15 hodin) - Prkna Neprkna 
Šestý ročník studentského multižánrového festivalu proběhne v Křižíkových sadech v prostorách Proluky. Divadlo, hudba, tanec, slam poetry, velmi netradiční módní přehlídka, tančírna pod širým nebem, výstava obrazů, novocirkusová vystoupení. To a mnohé další jsou Prkna Neprkna. Pro ty návštěvníky, kteří nechtějí být pouhými diváky, bude připraveno 
několik workshopů. Také se zde opět představí královské družiny a jednotliví kandidáti na Krále Majálesu a poměří své síly před publikem.

Na této nekonvenční akci, která se koná za podpory Západočeské univerzity, vám studenti představí to, jak se baví a co umějí nejlépe, tak je přijďte v jejich snažení podpořit!

Únik z pevnosti Boryard - čtvrtek 10.května (od 20 hodin) - Fort BORYard 
Pevnost Boryard čeká! Zdoláš ji se svým týmem i ty? Druhý ročník únikové hry se uskuteční v prostorách Fakulty strojní ZČU v pozdních večerních hodinách a provede soutěžící nejrůznějšími zákoutími této budovy. Na deset až šestičlenných týmů bude čekat deset úkolů, šifer a hádanek, ale také spousta legrace, dobrodružství a spolupráce během jejich řešení. Hra je určená nejen pro studenty Západočeské univerzity, ale i pro zvídavé a zvědavé středoškoláky, kteří tak mají jedinečnou možnost dostat se do prostor univerzity, které při běžných dnech otevřených dveří neuvidí.
Na únikovou hru je nutné se předem registrovat, neboť kapacita hry je omezená. Vzhledem k náročnosti a starému známému pravidlu, že více hlav více ví, doporučujeme plně naplnit kapacitu týmu.

Loučení s králem Pivsonem - pátek 11.května (od 20 hodin)
V předvečer volby nového Krále Majálesu 2018 se ve vysokoškolských klubech rozloučí se svými poddanými král Pivson a zároveň umožní novým kandidátům se naposledy neformálně setkat před samotnou volbou. Pojďme společně zapít ukončení vlády Krále Majálesu 2017 a patřičně se s ním rozloučit!

Majálesový průvod - sobota 12. května (start v 10:30)
Z Náměstí Republiky vyrazí v 10:30 Majálesový průvod, v němž se shromáždí všichni podporovatelé králů a královské družiny a společně projdou centrem města až do lochotínského Amfiteátru. Během průvodu se kromě kandidátů na Krále Majálesů představí jednotlivé studentské organizace působící v Plzni.

Majáles open air a Volba Krále Majálesu 2018 - 12.května (od 11:30 hodin) - Plzeňský Majáles 2018 | open air festival
Sobotní open air festival nejsou jen přední čeští a slovenští interpreti, ale i doprovodný program v podobě volby Krále Majálesu. Jednotliví kandidáti se naposledy představí publiku a pokusí se získat na svoji stranu co nejvíce příznivců. Pak proběhne samotná volba a vítěz celého klání bude v podvečer korunován novým vládcem plzeňských studentů.

Pivní
partner
Hlavní partneři