Co přinesl březen? A co na to duben?

Plzeňský Majáles 2017 se nezadržitelně blíží, vyhlížíme slunečné jarní počasí a přinášíme březnovou programovou nadílku. K již zveřejněným kapelám přidáváme Wohnout, Skyline, UDG nebo mladé talenty, kteří dostanou prostor na akustickém pódiu jako Voxel nebo Maťo Harich. Sestava, která pro vás zahraje 22. dubna na Lochotíně je téměř kompletní, na duben nám zbylo jediné poslední jméno. A co vše se bude dít? Najdete v článku...

Současný majálesový tým stojí za novodobou podobou studentských slavností jara přes deset let. A samozřejmě celá partička vítá ty ročníky, které se definují "uděláme to stejně jako vloni, jen o trošku lépe". Což se bohužel moc často nestává (určitě si pamatujete přesun ze Štruncových sadů na Lochotín, následně do parku za Plazou a pak zpět na Lochotín) a i Královský pátek si vyzkoušel několik podob, kdy se přesouval z původního místa na náměstí Republiky jinam.

No a letos je to obzvláště vypečené:). Volba Krále Majáles se sice vrací na své původní místo, náměstí Republiky, ale odehraje se už ve středu zároveň s majálesovým průvodem a festivalem PrknaNeprkna v Proluce. V majálesovém průvodu a následně na náměstí se představí kandidáti na Krále Majáles 2017, ze kterých večer vzejde nový studentský panovník pro následující rok. To vše doprovodí skupiny Prague Conspiracy, Fast Food Orchestra, Imodium a hudebí partička Vojty Kotka. Alternativní divadelní a taneční program si budete moci užít v nedaleké Proluce.

Studentské dny odstartují kandidátské večírky ve VŠ klubech, turnaj ve stolním fotbálku, po Velikonocích dojde na oblíbenou pivní štafetu nebou loučení s Králem Majáles. Jeho vládu ukončí již zmíněná Královská středa a čekání na závěrečný mejdan na Lochotíně zkrátí novinka v podobě únikové hry z pevnosti BORYard.

Celý program pak zakončí Majáles Open air festival v sobotu 22. dubna v amfiteátru Lochotín. Na dvou hlavních hudebních pódiích se představí interpreti jako Horkýže Slíže, Jelen, Majk Spirit & H16, Wohnout, Janek Ledecký, Rybičky 48 nebo Sto zvířat. Se speciáním akustickým programem obsadí třetí stage Pokáč, Voxel, David Stýpka nebo Maťo Harich. Samozřejmě dojde i na tradiční majálesové hry a soutěže nebo svatby na 24 hodin.

Jedno jméno jsme si ještě schovali jako dubnové překvapení, nicméně neváhejte se zakoupením vstupenek za cenu 390 Kč, od 1. dubna budou vstupenky zas o něco dražší. Těšíme se a přejeme si, ať nám přeje počasí:).

 

Majáles 2017 na Facebooku

Staň se fanouškem