Nebude-li pršet, nezmoknem!

Už jsme to jednou s vámi zažili, alespoň s těmi, kteří s námi prošli deštivým rokem 2011. A letos jsme si znovu ověřili, že i po pěti letech má Plzeňský Majáles obdivuhodně statečné publikum, které se dokáže bavit napříč deštěm, zimou a dokonce si troufneme tvrdit téměř mrazem. Návrat do amfiteátru Lochotín bohužel neproběhl ve znamení tropických ročníků 2010, 2012 a 2014, byť sudá periodicita v nás vzbuzovala nemalé naděje:). Naopak jsme s vámi prožili asi nejstudenější a nejmokřejší Majáles Open Air sedmadvacetileté historie, ve kterém už jen chybělo trochu sněhu pro Chinaski. Nicméně nic to neubralo na skvělé atmosféře, která bavila celým amfík až do půlnoci, za kterou vám moc děkujeme. Tak zase za rok další pokus! :)

 

čtvrteční příprava nedělní úklid

Trošku až zamrzí, že celá příprava i nedělní likvidace probíhala pod krásně modrou oblohou. Tomu se říká umění, trefit se začátkem hlavního dne Plzeňského Majálesu do přechodu studené fronty, která přinese souvislý déšť, ochlazení a zároveň probuzení do modré oblohy následujícího rána:). Stejně tak i Královský Pátek byl na tom s počasím lépe a volba nového krále proběhla famózně - vivat Král Majáles 2016, Věčný Student. O tom jak probíhala volba jsme natočili krátké video.

Ovšem o to více si vážíme vaší přízně a toho, že se dokážete bavit bez stěžování si na počasí, které nikdo z nás nemůže ovlivnit. Zažili jsme v tomto termínu tropické ročníky, kdy bylo potřeba povolat hasiče na chlazení diváků v publiku a stejně tak propršené květnové soboty.

Déšt nedéšť, zima nezima, bylo moc milé vás sledovat, jak si ho užíváte v tak velkém počtu. To nás také motivuje k další práci a přípravě dalšího ročníku studentských slavností jara (ne zimy:)) se širokým doprovodným programem a vyvrcholením v podobě open air festivalu v největším středoevropském přírodním amfiteátru.

Ještě bychom chtěli poděkovat interpretům, technikům, majálesovým agentům, dodavatelům, celému realizačnímu týmu a týmu soutěží Majálesový Borec za to, že udrželi akci v podobě, jakoby bylo ideální počasí, navíc ve skvělé náladě v zázemí akce. To v případě open air festivalu takovéto velikosti s nepřízní počasí není jednoduché a stojí to mnoho sil a energie. Zvláště někteří vystupující na stage v amfiteátru strávili většinu koncertu na nezastřešené forbíně na přímém dešti stejně jako vy. Opravdu velký respekt všem.

Budeme tedy doufat, že příští rok se nám i Vám s počasím více poštěstí...a i kdyby ne...stejně se už moc těšíme na Plzeňský Majáles 2017. Snad to máte podobně a za rok na viděnou.

Váš megaunavený majálesový tým, který právě po několika měsících končí s maximálním nasazením pro Plzeňský Majáles 2016 a bude asi tak týden v kuse spát:).

Taaaak jsme zmokli, no a coooooo? :)))

ztráty a nálezy (v kanceláři SUS Riegrova 17 ještě zbývá): černý batoh PUMA, peněženka Terezy Měkoutové,  prstýnek s iniciály JE, dioptrické brýle Smith, plzeňská karta Radka Bischofa, stříbrná náušnice

festivalová fotogalerie (výběr fotek níže): facebook.com/plzen.majales

foto majálesové svatby: facebook.com/plzen.majales

video: brzo doplníme, zatím video z Královského Pátku

 

Majáles 2017 na Facebooku

Staň se fanouškem